میدان مارین پلاتز مونیخ (آلمان) - دور زمین

میدان مارین پلاتز مونیخ (آلمان)

میدان مارین پلاتز (Marienplatz) در قلب شهر قدیمی مونیخ قرار گرفته و معروف ترین میدان شهر و یکی از جاذبه های محبوب مونیخ در میان تمامی مسافران تور آلمان است. این میدان برترین مکان برای آغاز تور مونیخ است، چرا که کلی جاذبه برای تماشا و کلی کار برای انجام در این میدان و خیابان های اطرافش وجود دارد. از مارین پلاتز تا بسیاری از مهم ترین مکان های تماشای مونیخ تنها به میزان یک پیاده روی کوتاه فاصله است.

میدان مارین پلاتز مونیخ (آلمان)

تاریخ میدان مارین پلاتز مونیخ

قدمت میدان مارین پلاتز به قرن دوازدهم بر می گردد؛ این میدان به وسیله هنری دلیر (دوک باواریا) تاسیس شد و به عنوان محلی برای برپایی بازارهای قرون وسطایی، جشن ها و مسابقات مختلف استفاده می شد. در طول قرن های مختلف، ساختمان ها و یادبودهای متعددی در اینجا ساخته شدند. یکی از مشهورترین آنها مارین سویله (ستون مارین) است که در سال 1638 و به عنوان نشانی از خاتمه جنگ 30 ساله و حمله سوئدی ها ساخته شد. تغییرات تنها محدود به ساختمان ها نبودند؛ در زمان همه گیری وبا مردم شهر از مریم مقدس درخواست کردند تا شهرشان را محافظت کند. با اجابت دعایشان و به احترام او، نام میدان از شارنِن به مارین پلاتز به معنی میدان مریم مقدس تغییر پیدا کرد. مارین پلاتز تا سال 1807 به عنوان محلی برای برپایی بازار روز شهر استفاده می شد، تا این که در نهایت بازار به مکان دیگری منتقل شد. در زمان المپیک 1972 مونیخ، میدان به یک محدوده مختص عابران پیاده تبدیل شد. امروزه این میدان همچنان مرکزی پر جنب و جوش به جای مانده و هر روز میزبان هزاران نفر از مردم محلی و جهانگرد های تور آلمان است.

جاذبه های مارین پلاتز مونیخ

وقتی به میدان مارین پلاتز مونیخ می رسید، اولین چیزی که می بینید ساختمان بی نظیر و تماشایی سالن شهر نو (Neues Rathaus) است. این ساختمان حدود 100 متر طول دارد و نمای زیبا و پر از جزئیاتش، با صدها مجسمه، برجک ها و طاق های کوچک تزئین شده است. با این که نامش سالن شهر نو است و ساختمان کهنه ای به نظر نمی آید، اما قدمتش به قرون وسطی بر می گردد. این ساختمان بین سال های 1867 تا 1909 به سبک گوتیک ساخته شده است. البته سالن شهر نو در زمان جنگ جهانی دوم به طور کامل نابود شده بود؛ اما با همان نقشه و طرح قبلی و با سبک نئو گوتیک بازسازی شد. این ساختمان حالا منزلگاه موزه اسباب بازی است. مسافران تور آلمان در این موزه جالب توجه می توانند مجموعه ای از اسباب بازی های تاریخی منحصربه فرد از آمریکا و اروپا را ببینند.

ساعت برج سالن شهر هر روز در ساعت 11 صبح و 12 ظهر یک نمایش جالب توجه دارد. صدها نفر از مردم محلی و مسافران تور آلمان در این ساعت روبه روی برج جمع می شوند تا صدای ناقوس را بشنوند و نمایشی با حضور 32 عروسک مقدار واقعی که رویدادهای تاریخی باواریا را به تصویر می کشند را ببینند. در مرکز میدان مارین پلاتز مونیخ، ستون سینت مری قرار گرفته است. بالای این ستون یک مجسمه طلایی از مریم مقدس قرار گرفته است. در هر چهار طرف پایه این ستون، یک مجسمه قرار گرفته که نمادی از فائق آمدن شهر بر جنگ، گرسنگی، طاعون و کفر است.

جاذبه های اطراف مارین پلاتز مونیخ

برای بسیاری از مسافران تور آلمان، میدان مارین پلاتز مونیخ تنها نقطه آغاز برای بازدید از دیگر جاذبه های شهر است. خیابان اصلی خرید شهر یعنی کافینگر استراسه از اینجا آغاز می گردد. برج های دوقلوی کلیسای Frauenkirche افق شهر مونیخ را تعریف می نمایند؛ این کلیسا به فاصله کوتاهی از میدان قرار گرفته است. بزرگ ترین پارک شهر یعنی پارک انگلیسی هم به مقدار یک پیاده روی کوتاه از میدان مارین پلاتز فاصله دارد. در این پارک شما می توانید یک قایق پارویی کرایه کنید، در امتداد مسیرهای چوبی قدم بزنید و از طبیعت زیبای پارک لذت ببرید.

انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 341

به "میدان مارین پلاتز مونیخ (آلمان)" امتیاز دهید

2 کاربر به "میدان مارین پلاتز مونیخ (آلمان)" امتیاز داده اند | 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میدان مارین پلاتز مونیخ (آلمان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید