تپه کالنبرگ وین (اتریش) - دور زمین

تپه کالنبرگ وین (اتریش)

کالنبرگ (Kahlenberg) در بیرون شهر وین قرار گرفته و یکی از محبوب‌ترین مکان‌های تفریحی در بین کسانی است که در شهر اقامت می‌کنند. بسیاری از مسافران تور اروپا که به این شهر می‌آیند (البته به جز مسافران لهستانی) فرصت دیدن این جاذبه بی‌نظیر را از دست می‌دهند، چرا که آن قدر شناخته‌شده نیست. البته دلیل اصلی این محبوبیت در بین وینی‌ها، به خاطر منظره خارق‌العاده‌ای است که از بالای این تپه قابل مشاهده است. در روزهای صاف و بی‌ابر، شما نه تنها می‌توانید کل شهر وین را از آن بالا ببینید، بلکه می‌توانید براتیسلاوا و کوه Schneeberg را هم مشاهده کنید؛ جایی که آب‌های چشمه‌های معدنی وین از آنجا به دست می‌آیند. در تور اتریش به هیچ عنوان نباید تجربه دیدن این منظره خارق‌العاده را از دست بدهید.

 
تپه کالنبرگ وین (اتریش)

کالنبرگ (Kahlenberg) حدود 485 متر ارتفاع دارد و تاریخی طولانی. امپراتور فردیناند دوم این تپه را در سال 1628 به عنوان هدیه به فرقه مذهبی Camaldolese داد. در قلب صومعه‌ای که در اینجا ساخته شد، کلیسای سینت جوزف بنا شد. البته این تپه به واسطه پادشاه لهستانی Sobiesky معروف شد، کسی که در سال 1683 همراه با سپاهیانش از بالای این تپه حرکت کردند و وین را از سلطه ترک‌ها در آوردند. امروزه کالنبرگ یکی از محبوب‌ترین مقصدهای تفریحی بیرون شهر است. با پای پیاده و در یکی از زیباترین مسیرهای پیاده‌روی اطراف شهر، می‌توان در کمتر از 4 ساعت به آن رسید. در بالاترین نقطه تپه Stefaniewarte قرار گرفته است؛ این برج دیدبانی 22 متری در سال 1887 ساخته شد و به افتخار شاهزاده Stefanie از بلژیک نامگذاری شد. برای رسیدن به آن تابلوها را دنبال کنید، از ایستگاه اتوبوس یک پیاده‌روی 5 دقیقه‌ای فاصله دارد. درست در پایین قله کلیسای سینت جوزف با طراحی دوره باروک قرار گرفته است. مدونای سیاه این کلیسا آن را به یک مکان محبوب مذهبی در بین مسیحیان تبدیل کرده است. از آنجا شما می‌توانید به سمت سکوی تماشای منظره پانورامیک بروید. بودن در آن بالا از آن لحظه‌هایی است که در تور اروپا زمان را فراموش خواهید کرد و محو تماشای منظره پیش رویتان خواهید شد. یک رستوران و یک کافه هم وجود دارند؛ از این مکان‌ها هم نه تنها می‌توانید منظره‌هایی زیبا را ببینید، بلکه این فرصت را دارید که غذاهای خوشمزه وینی را هم نوش جان کنید. تماشاگه کالنبرگ از طریق ایستگاه آخری خط D تراموا به علاوه یک پیاده‌روی کوتاه قابل دسترس است. کسانی که تمایل و یا توان پیاده‌روی را ندارند، می‌توانند به راحتی با اتوبوس خط 38 A از Heiligenstadt از طریق Grinzing یا با اتومبیل (از طریق Grinzing و Höhenstrasse) به کالنبرگ برسند.

نبرد کالنبرگ

کالنبرگ همان معنی را برای اتریشی‌ها دارد که هستینگز برای بریتانیایی‌ها. اینجا جایی است که ارتش امپراتوری روم و پادشاهی لهستان با هم متحد شدند تا ارتش امپراتوری عثمانی را شکست دهند، که وین را در سال 1683 تصرف کرده بود. تاریخ‌شناسان حال حاضر عقیده دارند این اتفاق چند صد متر آن طرف‌تر از Leopoldsberg بوده است، با این حال نبرد کالنبرگ نقطه عطفی در تاریخ اروپا بوده است. البته این جنگ برای راهبان Camaldolese فاجعه همراه داشت. کلیسا و صومعه نابود شدند. البته شکست ترک‌ها در هابسبورگ باعث شکوفا شدن یکی از قدرتمندترین خاندان‌های اروپا شد و ثروت را به این سرزمین سرازیر کرد. کلیساها، قصرها و قلعه‌های در همه جا ساخته شدند، به علاوه کالنبرگ. کلیسای سینت جوزف در سال 1734 بازسازی شد. با اصلاحات امپراتور جوزف دوم، صومعه این فرقه مذهبی منحل شد و در سال 1785 به یک کلیسای روستایی تبدیل شد. روستایی که این کلیسا به آن اختصاص داده شده بود، رشد نکرد و در نهایت کلیسا به حال خود رها شد. در سال 1852 دوباره بازسازی شد اما بازسازی اساسی آن مربوط به سال 1906 است. آن سال راهبان لهستانی به اینجا آمدند و از آن مراقبت کردند. امروزه این کلیسا و این تپه مورد توجه بسیاری از مسافران تور اتریش است که از لهستان به این کشور می‌آیند. این کلیسا در کنار Gardekirche، دو کلیسای لهستانی وین هستند.

در این مجموعه یک موزه کوچک هم وجود دارد که نبرد کالنبرگ را با نقاشی‌ها و توضیحات به بازدیدکنندگان معرفی می‌کند. مانند بیرون کلیسا در داخل هم سبک باروک را شاهد خواهید بود، طراحی‌هایی که به دوره‌های مختلف تاریخی بر می‌گردند. محراب اصلی کلیسا یک نقاشی از Peter Johann Brandl را دارد. یک مجموعه صلیب هم وجود دارد که تاریخش به دوران صومعه اولیه بر می‌گردد. پشت صلیب‌ها یک نقاشی از سال 1852 وجود دارد که توسط Friedrich Schilcher کشیده شده است. در پایین آن مدونای کوه کالنبرگ قرار گرفته است. این نقاشی یک کپی از یک نقاشی رومی است که توسط Pope Innocence XI و بعد از نبرد به مردم وین اهدا شده است. از کالنبرگ شما می‌توانید به Leopoldsberg بروید که شرقی‌ترین منطقه بلند در وین است. محوطه اطراف Cobenzl نیز مکانی عالی برای قدم زدن است.

انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 31

به "تپه کالنبرگ وین (اتریش)" امتیاز دهید

1 کاربر به "تپه کالنبرگ وین (اتریش)" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تپه کالنبرگ وین (اتریش)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید