معبد گانگارامایا کلمبو (سریلانکا) - دور زمین

معبد گانگارامایا کلمبو (سریلانکا)

معبد گانگارامایا (Gangaramaya Temple) یا معبد گانگاراما (Gangarama Temple) یک معبد بودایی در شهر کلمبو و یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی سریلانکا است. بازدید از این معبد در برنامه سفر هر کسی که به تور سریلانکا می‌رود قرار دارد. معبد گانگاراما در حاشیه دریاچه فوق‌العاده زیبا و خوش‌منظره بیرا (بزرگترین دریاچه کلمبو) قرار گرفته است. معبد گانگارامایا در دهه 1800 یک معبد بودایی کوچک بود، معبدی که در آن زمان توسط مریدان راهب بسیار محبوب هیکادووه ساخته شده بود. اگر دوست دارید در تور کلمبو از بهترین جاذبه‌های شهر دیدن کنید، بازدید از معبد گانگارامایا را به هیچ عنوان از دست ندهید.

معبد گانگارامایا کلمبو (سریلانکا)

معبد گانگارامایا مجموعه جالب‌توجهی از مجسمه‌های بودایی از کشورهای مختلف از سراسر جهان را در خود جای داده است، در نتیجه مسافران تور سریلانکا در اینجا نه تنها با مجسمه‌های سنتی بودایی این کشور آشنا می‌شوند بلکه می‌توانند ببینند که در دیگر سرزمین‌ها مجسمه بودا به چه سبک‌ها و حالت‌های متفاوتی ساخته می‌شود. در ورودی اصلی معبد بازدیدکنندگان از زیر طاق اژدها عبور می‌کنند؛ طاق اژدها به زیبایی با حکاکی‌هایی از رویدادهای مهم زندگی بودا تزئین شده است.

در میان جاذبه‌های معبد گانگارامایا، احتمالا جذاب‌ترین بخش برای مسافران تور سریلانکا خانه تمثال‌ها است. در مرکز این بخش معبد، یک مجسمه بزرگ از بودای در حال مراقبه قرار داده شده است؛ در کنار آن چندین مجسمه دیگر از بودا در حالت‌های بدنی متفاوت قرار گرفته‌اند. نقاشی‌های دیواری خانه تمثال‌ها حوادث مختلفی که در زندگی بودا اتفاق افتاده‌اند را به تصویر کشیده‌اند؛ این نقاشی‌ها به مدرسه هنرهای معاصر تعلق دارند. مجموعه بزرگی از کتاب‌های کمیاب با موضوعات و به زبان‌های مختلف در موزه معبد گانگارامایا نگهداری می‌شوند. بازدیدکنندگان قبل از ورود به موزه باید از راهبان معبد اجازه بگیرند.

غیر از ساختمان اصلی معبد که در بالا برخی از جاذبه‌ها و ویژگی‌های شاخصش را معرفی کردیم، گانگارامایا یک بخش جالب توجه دیگر با نام سیمامالاکا هم دارد که در زمان بازدید از این منطقه در تور سریلانکا نباید فرصت دیدنش را از دست بدهید. این خانه‌ی ملاقات در داخل دریاچه بیرا و به فاصله 500 متری از ساختمان اصلی معبد قرار گرفته است. ساختمان سیمامالاکا به سبک معماری باستانی سریلانکایی و در سال 1976 ساخته شده و سابق بر این به عنوان محلی برای مراقبه راهبان معبد استفاده می‌شده است. در داخل این ساختمان چندین مجسمه از بودا با ارزش تاریخی زیاد قرار داده شده‌اند.

مجموعه بزرگی از وسایل آنتیک ارزشمند و نادر در داخل معبد گانگارامایا نگهداری می‌شوند. خودروها، کامپیوترها و مبلمان قدیمی، جواهرات و آثار هنری باستانی در میان مجموعه ارزشمند معبد دیده می‌شوند. موزه معبد گانگاراما هم تعداد زیادی از مجسمه‌ها، سنگ‌های قیمتی و عاج‌های تماشایی را در خود جای داده است. این موزه یکی از جذاب‌ترین بخش‌های تور بازدید از معبد گانگارامایا برای مسافران تور سریلانکا است. هر سال در ماه فوریه جشن سنتی ناوام ماها پراهِرا در شهر کلمبو به عنوان جشن بارش باران و برای یادبود دو تا از مریدان اصلی بودا برگزار می‌شود. معبد گانگارامایا یکی از بهترین مکان‌ها برای تجربه این جشن سنتی است، در نتیجه اگر در این ماه به تور کلمبو رفتید، این تجربه را از دست ندهید.

وبسایت
gangaramaya.com
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 669

به "معبد گانگارامایا کلمبو (سریلانکا)" امتیاز دهید

1 کاربر به "معبد گانگارامایا کلمبو (سریلانکا)" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد گانگارامایا کلمبو (سریلانکا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید