ساحل موزی پوکت (تایلند) - دور زمین

ساحل موزی پوکت (تایلند)

ساحل زیبا و تقریبا بی‌مخاطب موزی (Banana Beach) که گاهی آن را با نام ساحل صخره موزی نیز می‌شناسند، آن چنان در بین مسافران تور پوکت شناخته‌شده نیست، چرا که نسبتا دور افتاده است. با این حال وقتی صحبت از سواحل جزیره باشد، ساحل موزی جواهر ناشناخته پوکت است. این ساحل 180 متری، آب‌های شفاف و زیبا دارد. در زمان مد کامل، امواج دریا تا محل رویش درخت‌ها بالا می‌آیند، بنابراین مراقب جایی که وسایل خود را قرار می‌دهید باشید. بهترین مکان‌ها شاید شمالی‌ترین و جنوبی‌ترین بخش‌های ساحل باشند.

ساحل موزی پوکت (تایلند)

ساحل موزی بین ساحل بانگ تائو و نای تون و در فاصله حدودا 500 متری در شمال هتل Trisara قرار گرفته است. باید چشم‌های تیزبینی داشته باشید تا این ساحل را از میان درختانی که در کنار جاده روییده‌اند ببینید. دو نقطه برای دسترسی به ساحل وجود دارد: اگر از سمت جنوب می‌آیید از هتل عبور کرده و وقتی جاده سراشیبی می‌شود، سمت چپ جاده در امتداد فنس‌های دارای سیم‌خاردار یک بخش باز و تابلویی چوبی با عنوان "ساحل موزی" که به درخت میخ شده است را می‌بینید. همانجا اتومبیل خود را پارک کنید، از میان درختان عبور کنید تا به ساحل برسید. گزینه دیگرتان این است که 150 متر بیشتر در همان جاده پیش بروید تا به تابلویی فلزی و سفید برسید که رویش "به سمت نای تون" نوشته شده است و در کنار یک محوطه پارکینگ کوچک قرار دارد. مسیر پر از درختان بامبو را ادامه دهید، به طرف پایین بیایید، از رودخانه عبور کنید و جاده‌ای را می‌بینید که شما را به شمالی‌ترین بخش ساحل موزی می‌رساند. کم پیش می‌آید مسافران تور تایلند برای رسیدن به این ساحل قایق بلند کرایه کنند؛ اما این هم راهی آسان برای رفتن به این ساحل است.

ساحل موزی از ماه نوامبر تا می، آب‌های فوق‌العاده شفافی دارد و مکانی عالی برای شنا در تور پوکت را فراهم می‌کند اما در باقی اوقات سال ساحلی مناسب برای شنا کردن نیست. چندین ماساژدهنده در پناه سایه‌های نزدیک رستوران قرار دارند. یک ساعت ماساژ در این ساحل در تور تایلند، برایتان 300 بات هزینه دارد.

یک رستوران غذاهای دریایی، درست در کنار ساحل قرار دارد و در فصل پرگردشگر به روی مسافران تور تایلند باز است. در زیر سایه درختان بزرگ ساحل نشسته و در تور پوکت از یکی از دوست‌داشتنی‌ترین نقاط جزیره لذت ببرید. قیمت‌ها در اینجا نسبت به باقی رستوران‌های معمولی در سواحل دیگر گرانتر هستند، چرا که در اینجا مواد اولیه باید از فاصله نسبتا دورتری آورده شوند و با پای پیاده از تپه به پایین منتقل شوند. ماهی بسیار تازه است، چرا که ماهیگیران آنها را مستقیم به ساحل می‌رسانند.

در تور پوکت برای نزدیک بودن به این ساحل، می‌توانید در هتل فوق العاده شیک The Pavilions Phuket در تپه‌های اطراف و همچنین هتل لوکس Trisara اقامت کنید. هر دوی این هتل‌ها ویلاهای خصوصی با استخر دارند. درست در شمال ساحل موزی، در ساحل زیبای نای تون هتل Andaman White Beach Resort قرار دارد.

انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 184

به "ساحل موزی پوکت (تایلند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساحل موزی پوکت (تایلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید