ساحل آئو یون پوکت (تایلند) - دور زمین

ساحل آئو یون پوکت (تایلند)

در واقع دو ساحل آویون (Ao Yon Beach) در جنوب دماغه پانوا وجود دارد که به واسطه بخشی صخره‌ای از هم جدا شده‌اند. ساحل کوچکتر آئو یون خانه یک مزرعه میگوی بزرگ است، اما با این حال فوق‌العاده جذاب بوده و تقریبا خالی و بدون مخاطب است. این بخش منظره‌ای بی‌نظیر رو به خلیج چالونگ و جزیره لون دارد. مردم محلی در زیر سایه درختان می‌نشینند و بچه‌های کوچک در غربی‌ترین بخش ساحل بازی می‌کنند؛ جایی که نسیمی خنک از بالای تپه به پایین و به دریا می‌رسد. یک آبشار پشت ساحل وجود دارد.

ساحل آئو یون پوکت (تایلند)

اگر در تور پوکت به بالای تپه‌ی پشت این ساحل بروید و پیچ جاده را دور بزنید، به ساحل بزرگتر آئو یون می‌رسید. این جا بهتر است که اتومبیل خود را در جاده اصلی پارک کرده و از یکی از چندین مسیری که به دریا می‌رسد تا ساحل پیاده‌روی کنید. ساحل آئو یون در تمام طول روز دیدنی است و یکی از جواهرهای سواحل پوکت است. اگر یک نفر آن را طراحی کرده بود، بدون شک برای استفاده بیش از حد از کلیشه‌ها متهم می‌شد: شن‌های سفید نرم، درختان نارگیلی که در باد می‌رقصند، امواجی که در زیر نور آفتاب می‌درخشند و دریای آبی روشن که انگار تا بی‌نهایت ادامه دارد.

برای رفتن به این ساحل در تور پوکت از محل دماغه پانوا جاده‌ی کوچکی را دنبال کنید که به سمت Tripetch Farm می‌رود. مسیر را تا بالای تپه دنبال کنید تا به ساحل کوچکتر آویون برسید. تنها چند دقیقه رانندگی بیشتر تا ساحل بزرگتر فاصله است. همچنین اگر انرژی داشتید و آب دریا به اندازه کافی پایین بود، می‌توانید ماشین خود را همانجا پاک کرده و از روی صخره‌ها به ساحل آویون بروید.

مردم محلی در این ساحل سکونت می‌کنند و در نتیجه علاقه‌ای به راه افتادن کسب و کارها در این جا ندارند. بنابراین این ساحل امکاناتی ندارد، با این حال اگر خواستید قایق بلند اجاره کنید می‌توانید از مردم محلی درخواست کنید. مردم تایلند عاشق این هستند که آخر هفته‌ها در ساحل آئو یون پیک‌نیک داشته باشند چرا که این ساحل دوست‌داشتنی مکانی پر از سایه و عالی برای استراحت است. فقط توجه داشته باشید در هنگام رفتن تمام وسایل و زباله‌های خود را ببرید، چرا که مردم محلی از تمیزکاری‌های بعد از رفتن مسافران تور تایلند خسته شده‌اند.

باشگاه قایق‌های تفریحی پوکت در اینجا قرار دارد و این خلیج مکانی عالی برای لنگر انداختن آنها است. قایق‌های تفریحی بسیاری در اینجا وجود دارند و فعالیت‌های تفریحی بسیاری در آخر هفته‌ها برای بچه‌های محلی برگزار می‌شوند. شنا در اینجا امکان‌پذیر است اما فضا برای غواصی سطحی وجود ندارد. شناگران باید توجه داشته باشند که نباید به مزارع مروارید که در 150 متری ساحل قرار دارند نزدیک شوند.

هیچ رستورانی در ساحل بزرگتر آئو یون وجود ندارد، اما یک دکه کوچک در ساحل کوچکتر خوراکی می‌فروشد. در بالای تپه یک پیتزافروشی وجود دارد. در تور تایلند برای بودن در نزدیک‌ترین نقطه به این ساحل، می‌توانید در هتل Cape Panwa در جنوب و هتل Panwa Boutique Beach Resort و همچنین هتل مجلل Sri Panwa Phuket نزدیک به دماغه پانوا اقامت کنید.

انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 187

به "ساحل آئو یون پوکت (تایلند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساحل آئو یون پوکت (تایلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید